اطلاعات

فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

گالری فروشگاهی

 نمایش انواع تابلو های نقاشی اساتید و هنرمندان جوان ایرانی  - آموزش نقاشی به سبک های متفادت - حراج فصلی و فروش نقاشی

گالری فروشگاهی  50 محصول وجود دارد

زیرشاخه ها

 • مداد رنگی
 • رنگ و روغن
 • سیاه قلم
 • آب رنگ

  نوعی سبک نقاشی

 • مینیاتوری

  مینیاتور در لغت به معنی کوچک تر نشان دادن است و مخفف شده کلمه فرانسوی «مینی موم ناتورال» است که حدوداً از دوره قاجاریان در زبان فارسی امروز مصطلح گردید. در حال حاضر در ایران به نقاشی های ایرانی، چه قدیم و چه جدید، که از سبک و روش اروپایی پیروی نکرده و دارای خصوصیات نقاشی سنتی باشند، مینیاتور می گویند و این تعریف به صورت یک غلط بین ما پذیرفته شده است.

  این هنر که به اعتقاد اکثر محققان در ایران تولد یافته و بعد به چین راه برده است، از دوره مغول ها به صورت تقریباً کامل تر به ایران بازگشته و هنرمندان ایرانی، تلاش بی شائبه ای را در تکمیل و توسعه آن صرف کرده اند.

  مینیاتور از جمله هنرهایی است که قابلیت به تصویر درآوردن تمامی طبیعت را در قالبی کوچک دارد.

  مینیاتوریست، هنرمندی است که آن چه را خود می اندیشد، یا می پندارد که بیننده علاقه مند به دیدن آن است، تجسم می بخشد و به هیچ وجه تابع مقررات و قوانین حاکم بر فضای نقاشی نیست. مکاتب مینیاتورهای ایرانی، از اولین قرون بعد از اسلام آغاز شده است. مینیاتور ایرانی در قرون اولیه بعد از ظهور اسلام، در ترکیب با خط عربی تداوم یافته و بهترین نسخه های قرآن کریم را هنرمندان مبتکر ایرانی نوشتهاند و به تزئین و تذهیب مصحف شریف پرداخته اند.

 • خط خطی

  بررسي ويژگي هاي هنر نقاشي خط

   

  • «نقاشي خط» به عنوان مکتبي نوپا و اصيل در هنر معاصر ايران شناخته مي‌شود. مکتبي که‌ عنصر«خط و خوشنويسي» با تکيه بر وجه تصويري‌اش، خمير مايه اصلي آن را تشکيل داده و محتواي آثار در شکل و ظاهر بصري آن نشان داده مي‌شود. بنابراين خوانا بودن عبارات، کلمات و جملات هدف اصلي نبوده و هويت بخشي به آثار از عمده دلمشغولي‌هاي هنرمندان اين مکتب‌ به شمار مي‌رود.
  • هنرمندان اين مکتب با رجوع به عناصر هنرهاي سنتي، تزييني و ديني و به ويژه‌ خوشنويسي و در راس آن قالب «سياه مشق»خط نستعليق، کتيبه نويسي‌ها، خطوط تزييني‌ به شکل حيوانات، مرغ بسمله‌ها، طغرا نويسي‌ها...در به‌کارگيري و تاثيرپذيري از آنها، از هيچ‌ کوششي فروگذار نکرده‌اند. نيز استفاده از ابزار و مواد جديد و گوناگون، و همچنين اجرا با شيوه‌ها و تکنيک‌هاي متنوع و نو، از ديگر ويژگي‌هاي بارز آثار اين مکتب جديد، به شمار مي‌آيند.
  • البته در ضمن بايد توجه داشت که نقاشي خط پديده جديدي نيست؛ زيرا تلفيق خط و نقاشي از ديرباز در تاريخ خط نگاري ملل مختلف مشاهده مي‌شود. به عنوان مثال کاربرد خط در کتيبه‌ها و اماکن مقدس و نيز روى ظروف، مهرها و ... که از قدمت زيادي برخوردارند؛ اما نقاشي خط به سبکي که اکنون انجام مي‌شود داراي قدمتى حدوداً سي ساله است.

 • استاد الهه عبدالهی
در صفحه
نمایش 1 - 12 از 50 آیتم
نمایش 1 - 12 از 50 آیتم