اطلاعات

فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

گالری نقاشی

نقاشی، هنر بیان ایده‌ها و عواطف است.

نقاشی یا نگارگری فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و فردی که این فرآیند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.

این هنر،با آفرینش کیفیت های زیبایی شناختی معین در یک زبان بصری دو بعدی نیز تعریف می شود.

به باور کارشناسان،هنر نقاشی از دی...


نقاشی، هنر بیان ایده‌ها و عواطف است.

نقاشی یا نگارگری فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و فردی که این فرآیند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.

این هنر،با آفرینش کیفیت های زیبایی شناختی معین در یک زبان بصری دو بعدی نیز تعریف می شود.

به باور کارشناسان،هنر نقاشی از دیر باز وظایفی مانند روایت،مستند نگاری،داستان پردازی و تبلیغ را بر عهده داشته است،ولی از اواخر قرن نوزدهم با وا نهادن این وظایف به خلوص و استقلال بیانی دست یافته است.

به هر حال هنرمند نقاش پیام بصری خود را بر اساس کیفیت های حسی،عاطفی،امکانات بیانی،محدودیت های موضوعی و توانایی های تکنیکی بیان می کند.

تنوع سبک های نقاشی نیز نتیجه تاثیر همین عوامل است

بیشتر

گالری نقاشی  82 محصول وجود دارد

زیرشاخه ها

 • استاد کمال الملک
  •  کمال الملک یامحمد غفاری در تهران زاده شد ولی سال‌های کودکی خود را در کاشان گذراند.در نوجوانی به تهران رفت و در مدرسه دارالفنون زیر نظر علی اکبر خان مزین الدوله آغاز به هنرآموزی کرد.ناصرالدین شاه به هنگام بازدید از این مدرسه کار او را پسندید و وی را به دربار فراخواند.دیری نگذشت که شاه به او لقب «نقاش باشی و پیشخدمت حضور همایونی»داد. (۱۲۶۱ ش) فعالیت مستمراو در مقام نقاش دربار و معلم شاه بسیارمقبول افتاد و از این رو لقب «کمال الملک» گرفت.
 • استاد محمود فرشچیان
  • استاد محمود فرشچیان در سال 1308هجری شمسی در شهر هنر پرور اصفهانبدنیا آمد.محیط سرشار از ذوق و هنر اصفهان او را به شوق آور تا به نقاشی رو آورشود.او در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان از محضر استادانی چون حاج میرزاآقاامامی و عیسی بهادری تعلیم گرفت.سپس مطالعه و جستجو و کار را برای ادامه ی  هنر خویش آغاز کرد تا آنجا که توانست نقاشی ایرانی(مینیاتو)را در آثار بدیع خویش ارائه نماید و رابطه ی این هنر با مذهب و ادبیات و آداب و رسوم ما به نحو بسیار مطلوبی نشان دهد.
 • حسین بهزاد

  استاد حسین بهزاد فرزند فضل الله اصفهانی در سال 1273 شمسی متولد شد.
  پدرش فضل الله اصفهانی قلمدان ساز و نقاش آبرنگ بسیار ماهر و زبردستی بود.
  حسین بهزاد از سن هفت سالگی و به امر پدر در کارگاه قلمدان سازی ملا علی قلمدان ساز به کار مشغول شد...

  آثار حسین بهزاد,نقاش آبرنگ,مینیاتور, هدیه تهرانی بیوگرافی, فلورانس نایتینگل, آمیتا باچان, زندگی نامه ناصر خسرو, عبدالله اسکندری, زندگی نامه جابر ابن حیان,زندگی نامه بازیگران ایرانی, زندگی نامه مهدی اخوان ثالث بیوگرافی محمد علی کشاورز,زندگینامه حسین بهزاد - آکاایران,حسین بهزاد,حسین بهزاد مینیاتور,حسین بهزادی,حسین بهزادی اندوهجردی,حسین بهزاد نقاش ایرانی,حسین بهزاد نویسنده دفاع مقدس,حسین بهزاد نویسنده,حسین بهزادی فر,زندگینامه حسین بهزاد,حسین بهزاد در برنامه راز,بیوگرافی نقاشان بزرگ

  پس از چندی استاد و پدرش هر دو به مرض وبا درگذشتند و حسین بهزاد دوران کودکی و نوجوانی سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشت.
  فقر اقتصادی توأم با فشارهای زایدالوصف ناپدری اش زندگی را سخت به کام او تلخ می کرد.
  آنچه بود پس از مرگ استاد، نخست به شاگردی میرزا حسن پیکرنگار گمارده شد و با توسعه کمی و کیفی کار استاد،حسین بهزاد نیز که در فراگیری مینیاتوراستعداد قابل توجهی از خود نشان داده بود، خیلی زود به شهرت رسید و بسیاری از آثار مینیاتوری سفارش شده به کارگاه میرزا حسن را بهزاد ساخته و پرداخته می کرد. 
  حسین بهزاد به ویژه در کپیه کردن از آثار مینیاتوری قدیم که سخت مورد توجه اروپاییان و دلالان ایرانی بود، استعداد و توانایی بسیار زیادی از خود نشان داد.
  حسین بهزاد از سن 18 سالگی کارگاه مینیاتوری مستقلی دایر کرده به سرعت کار او با استقبال فراوان روبه رو شد.
  او به ویژه آثار کمال الدین بهزاد و رضا عباسی از مینیاتوریست های صاحب نام و درجه اول دوران صفویه را با استادی تمام کپیه می کرد.
  حسین بهزاد برای مطالعه در آثار نقاشی جدید و قدیم هنرمندان اروپایی، بارها از اروپا دیدن کرد و آثار و مینیاتورهای او در چندین نمایشگاه هنری ایران، اروپا و آمریکا به نمایش گذاشته شد و با استقبال فراوان روبرو شد. 
  از حسین بهزاد که سالها کارمند فنی اداره کل باستانشناسی و استاد مینیاتورهنرستان هنرهای زیبای تهران بود، تابلوهای مینیاتوری نفیس و بسیار ارزنده و گرانبهایی به یادگار مانده است که برخی از آنها عبارتند از: ایوان مدائن، فردوسی و قهرمانان شاهنامه، ابن سینا بر بالین بیمار عشق (در 2 تابلوی مختلف)، صاحبان طلای سیاه، حافظ شیراز، نیمه شب حافظ، شب حافظ، اندیشه حکیم ابوعلی سینا، پند خیام ( در دو تابلوی مختلف)، دختر رز (در سه تابلوی مختلف)، خیال، دو دلداده، موسی و شبان، خواب خوش، بهرام و گل اندام، نگاه، بهار و جوانی، آفرینش از نظر خیام، ناز، قیام کاوه آهنگر، اسرار ازل، عصیان، خسرو و پرویز، در جستجوی انسان تابلوی نیم تمام، بهشت و دوزخ، طنازی و خیام.
  استاد حسین بهزاد نقاش و مینیاتوریست نام آور کشور در 21 مهر 1347 درگذشت

 • مرتضی کاتوزیان

   مرتضی کاتوزیان در 11 تیرماه 1322 در خانواده ای متوسط و هنر دوست در تهران به دنیا آمد. از کودکی عاشق نقاشی بود و تمام اوقات او بدون مربی صرف فراگیری این هنر می شد. در سال 1339 به طور حرفه ای به کار گرافیک و نقاشی روی آورد.
  او از پایه گزاران سندیکای گرافیست ها در سالهای قبل از انقلاب و 2 سال عضویت هیات مدیره آن بود

  به عنوان مثال نمایشگاه نقاشی هایش در موزه هنرهای معاصر تهران در سال 1368 طبق آمار رسمی 20 هزار بازدید کننده داشت. آخرین نمایشگاهی که با 94 اثر خود در خردادماه 1387 در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آبادبرگزار کرد، روز چهارشنبه 29 خرداد ماه از طرف سازمان یونسکو به پاس فعالیتهای 50 ساله اش در زمینه نقاشی و 30 سال تعلیم مخلصانه به جوانان ایرانی طی مراسم با شکوهی مفتخر به دریافت لوح تقدیر این سازمان شد.

  در مدت 30 سال تدریس نقاشی از آتلیه کوچک او ده ها نقاش تقدیم جامعه هنری شد.برای معرفی و تشویق شاگردانش سه نمایشگاه جمعی برای آنان بر پا کرد و در یک نمایشگاه بهمراه آنان در موزه هنرهای معاصر تهران شرکت کرد. به همت او در سال 1384 کتابی از نقاشی های هنرجویانش چاپ و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 • استاد خانم عبدالهی

  استاد خانم عبدالهی

 • استاد خانم فاطمه رنجبر
در صفحه
نمایش 1 - 12 از 82 آیتم
نمایش 1 - 12 از 82 آیتم